ČESKÁ TŘEBOVÁ – Tvrdou lekci z produktivity a zejména z toho, jak hrát a využívat přesilové hry, dostali Kohouti, kterým na jejich vlastním ledě v závěrečném utkání první části krajské ligy pořádně vyprášili kožich Skláři ze Světlé nad Sázavou. Domácí nevyužili sedm přesilovek, hosté proměnili čtyři z osmi.

Do důležitého zápasu vstoupili Kohouti nejhorším způsobem. V 66. vteřině fauloval brankář Sajdl (podražení). V oslabení se sice dostal do úniku Hemský, ale byl tísněn obráncem a skórovat nedokázal. V pokračující přesilové hře udeřili Skláři, v čase 1:57 překvapil Sajdla střelou na přední tyčku Jaroslav Doležal – 0:1. Další pohroma postihla domácí tým v čase 3:32, kdy po vyhraném vhazování přihrál kapitán O. Včela spoluhráči Dolinskému, který z otočky mířil přesně – 0:2.

Autor druhé branky byl v čase 6:59 vyloučen (krosček), hostující branku marně ostřelovali Fúzik se Schejbalem, gólmana Folvarského nepřekonal ani Krejza. Po nedovoleném zákroku Folvarského měli Kohouti výhodu krátké přesilovky pěti proti třem, během patnácti vteřin však nic nevymysleli. Totéž platilo o podstatně delším časovém úseku (105 vteřin), v němž měli výhodu jednoho hráče v poli. Ve 14. minutě byl na trestnou lavici vykázán P. Včela, Kohouti nevyužili ani třetí přesilovou hru. Prosadili se až 37 vteřin před první sirénou, kdy zblízka vstřelil gól naděje Krejza – 1:2.

Na začátku druhé třetiny přihrál Veverka do gólové šance Škvorovi, který ji však neproměnil. O malou chvíli později, přesněji v čase 22:13, připravil Dvořák palebnou pozici pro Fúzika, jehož dělovka se odrazila až od vnitřní konstrukce branky – 2:2.

Jeden z klíčových okamžiků celého zápasu přišel v čase 23:32, kdy byl po faulu v útočném pásmu (vražení na mantinel) vyloučen domácí útočník Krejza. K využití přesilové hry stačilo hostům pouhých 17 vteřin, střelu P. Včely vyrazil brankář Sajdl před sebe a Kořínek puk pohodlně poslal za jeho záda – 2:3. Vyloučený Krejza si navíc odpykával desetiminutový osobní trest.

Ve 27. minutě byl vyloučen O. Včela, Kohouti během další přesilovky vyprodukovali jedinou nebezpečnou střelu z hole Fúzika, kterou gólman Folvarský ukryl do lapačky. Vzápětí dostali Kohouti lekci z toho, jak hrát při početní převaze. V čase 30:46 fauloval Žouželka (hákování), hosté domácí čtveřici rozebrali jako domeček z karet a znovu obránce Kořínek zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:4.

Z českotřebovské branky odjel Sajdl, jeho místo zaujal Nimmerrichter, jehož pozornost velmi rychle prověřil výborný Blažek. Hosté pak pykali za příliš mnoho hráčů na ledě, domácí však nevyužili ani přesilovku s pořadovým číslem pět. V závěru druhé třetiny bylo Kohoutům pořádné horko, na trestnou lavici totiž během necelé minuty usedli Krejza se Štefkou.

Závěrečné dějství ovládli hokejisté Světlé nad Sázavou. Jejich výhru pojistil ve 47. minutě pátou brankou P. Včela – 2:5. O tři minuty později doplatili Kohouti na zbytečný faul Veverky (napadení), který dělovkou od modré potrestal obránce Bradáč – 2:6.

Střelecké trápení hokejistů České Třebové vyvrcholilo při dvacetivteřinové přesilovce pěti proti třem, vyloženou příležitost spálil Křečan. Sedmou branku inkasovali Kohouti v 56. minutě, kdy se po biliárové spolupráci s Jaroslavem Doležalem a Blažkem radoval Šíma – 2:7.

Česká Třebová – Světlá n.S. 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Branky: 20. Krejza (Král, T. Prachař), 23. Fúzik (Dvořák) – 2. Jaroslav Doležal (Kubát, O. Včela), 4. Dolinský (O. Včela), 24. Kořínek (P: Včela), Kubát), 32. Kořínek (Dolinský, Kubát), 47. P. Včela (Dolinský), 50. Bradáč (Blažek), 56. Šíma (Jaroslav Doležal, Blažek).

Rozhodčí: Pilný – Plch, Holeček. Vyloučení: 8:7 (navíc domácí Krejza na 10 minut). Využití: 0:4. Diváků: 391. Nejlepší hráči: Kořínek, Dolinský, Jaroslav Doležal.

Česká Třebová: Sajdl (32. Nimmerrichter) – Šejba, Žouželka, Jemelka, Daněk, Škvor, Pražák – Křečan, Filip, Schejbal – Krejza, T. Prachař, Král – Štefka, Veverka, Hemský – Velínský, Fúzik, Dvořák.

Světlá: Folvarský – Bradáč, Šíma, Kořínek, O. Včela, Svoboda, Fibikar, Vacek – Blažek, Jakub Doležal, Jaroslav Doležal – Dolinský, Kubát, P. Včela – Kohout, Kopecký, Špatenka.

HLAS PO UTKÁNÍ:
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Soupeř vyhrál vysoko a zaslouženě, protože byl lepší. Hráči dokázali dvě třetiny držet hlavy nad vodou, v závěrečných dvaceti minutách zcela odpadli. Naše přesilové hry, to je malá hokejová tragédie.“

Do nadstavbové části vstoupí Kohouti v neděli 9. prosince na ledě HC Chrudim, zápas bude zahájen v 18.00 hodin.