ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V Ústí nad Orlicí, konkrétně v Kerharticích, probíhal vytrvalostní závod 24 hodin na nohách. Sportovci měli za úkol za celý jeden den naběhat nebo nachodit co nejvíce kilometrů. „Sešlo se nás tady zhruba kolem 30 lidí. Z toho jsou jednočlenná, dvoučlenná a tříčlenná družstva. Otevřeli jsme novou kategorii, což jsou borci do 15 let, takže nám tady vlastně chodí za doprovodu rodičů 4 děti,” řekl pořadatel Dalibor Adam. Nejmladším sportovcem, který se vytrvalostního závodu zúčastnil, byl devítiletý David Pořický. „Vlastně je to docela dobré, můžu porovnat své zkušenosti se staršími. Já vždycky si dám kolečko, odběhnu se napít, a jdu zase,” pověděl David Pořický. Jeden okruh byl dlouhý 1,8 km. Výhodou bylo minimální převýšení, které ocení především běžci. Trasa začínala před kerhartickým Sokolem. Mezi věrné účastníky čtyřiadvacítek patří družstvo ze Slovenska Cyklo KUKAČKA, které tvoří Miroslav Krejčí a Jana Hudecová. Večer byl průběžným vedoucím závodu David Polák. V kategorii jednotlivců zvítězila Monika Jirásková, za 24 hodin ušla necelých 130 km. David Polák nakonec došel 4. Z dvojic vyhrála Cyklo KUKAČKA se nachozenými zhruba 150 km. Nejdelší trasu zvládla z dětské kategorie Tereza Jirásková. David Pořický byl čtvrtý.