PARDUBICKÝ KRAJ – Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Počínaje dneškem, tzn. od pátku 16. března 2018, jsou opět povoleny návštěvy na všech pracovištích Nemocnice Pardubického kraje, tzn. v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici.

„Epidemiologická situace byla nepřetržitě sledována ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí. Respirační infekce i chřipková onemocnění nyní v Pardubickém kraji významně poklesla, obě kategorie se snížily k epidemické hranici. Očekává se, že v dalším období bude tento trend pokračovat,“ uvedl ústavní epidemiolog Nemocnice Pardubického kraje Milan Bořek a dodal: „Na návštěvu hospitalizovaných pacientů z důvodu jejich ochrany však nadále mohou přijít pouze lidé bez příznaků chřipky a respiračního onemocnění. Tato podmínka bude kontrolována.“

Zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje bezmála šest týdnů. „Děkujeme všem pacientům, jejich blízkým a celé veřejnosti za trpělivost. Toto opatření však bylo nezbytné pro ochranu zdraví pacientů i personálu vzhledem k rozsáhlosti letošní chřipkové epidemie. Pardubický kraj patřil mezi nejvíce postižené oblasti,“ uvedl epidemiolog Bořek.

Komentář