LANŠKROUN / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Tentokrát nebylo co řešit. Hokejisté České Třebové přistoupili k duelu s relativně slabším soupeřem zodpovědně a po celých šedesát minut diktovali tempo hry. Čtyřmi vstřelenými góly se blýskl kapitán Kohoutů Jakub Fúzik.

Kohouti skvěle začali, Fúzik našel křížnou přihrávkou před brankou osamoceného Korhoně, který v 53. vteřině otevřel skóre

– 0:1. Převaha hostujícího mužstva byla drtivá, během prvních osmi minut pochytal lanškrounský brankář Misiorz nebezpečné střely Filipa, Korhoně, Prachař a Fúzika, další vyloženou šanci neproměnil M. Poul.

Druhého gólu se českotřebovští fanoušci dočkali v polovině první třetině, po výborné přihrávce Filipa v čase 9:22 s přehledem skóroval Hemský – 0:2. Domácí se do první gólové příležitosti dostali ve 12. minutě, Pejchův pokus bravurně zneškodnil brankář Nimmerrichter. Potom znovu udeřila druhá útočná formace Kohoutů, tentokrát přihrával Korhoň a v čase 16:03 tvrdě a přesně střílel Fúzik – 0:3.

V závěru prvního dějství doplatili hosté na dva nedovolené zákroky. Nejprve byl v čase 17:25 vyloučen Hemský (podražení), v čase 17:52 se nechal vyloučit také Jemelka (vysoká hůl). Lanškroun hrál v pěti proti třem (93 vteřin) a přálo mu štěstí, protože v čase 19:22 se puk šťastně odrazil od Pejchy  – 1:3.

Vlažný nástup do druhé třetiny se Kohoutům mále nevyplatil, ve 21. minutě likvidoval pozorný Nimmerrichter vyloženou Holubovu šanci. Domácí šanci neproměnili, a tak počtvrté udeřili hosté. Daňkovu střelu od modré tečoval v čase 21:23 Fúzik – 1:4. O dvě minuty později podklouzl ve vlastní třetině obránce Boruch, od Filipa a přes Hemského putoval puk k obránci Holíkovi, po jehož ráně se puk v čase 23:21 zastavil až v domácí brance – 1:5.

Herní převahu Kohoutů potvrdila hra v oslabení, při níž mohli další góly přidat nejprve Filip a po něm Holík. Po faulu na Veverku hráli ve 28. minutě první přesilovku Kohouti, ale nic nevymysleli. Pět vteřin po návratu vyloučeného obránce Kužílka rozehrál další skvělou hokejovou partii druhý útok Kohoutů, v polovině střetnutí završil svůj hattrick Fúzik – 1:6. Ve 33. minutě naservíroval Korhoň další perfektní přihrávku Fúzikovi, jehož dělovka mířila vedle lanškrounské branky. Českotřebovský kapitán si spravil chuť ve 37. minutě, po krásné přihrávce Prachaře pálil tentokrát do černého – 1:7. Domácí vystřídali brankáře, náhradník Šolc se těsně před druhou sirénou vytáhl po střele Prachaře.

Do závěrečné třetiny nastoupil v brance Kohoutů mladík Machatý, který předvedl ukázkový semafor při šanci Malého. Další gólové šance měli hosté, Hemský, M. Poul, Vaňo a Prachař však na gólmana Šolce nevyzráli, ve slibné pozici střílel vedle lanškrounské branky Korhoň.

Díky důrazu svého kapitána Pejchy se domácí radovali podruhé a naposledy v 54. minutě – 2:7. O rychlou odpověď se postarali českotřebovští mladíci. Vaňo s Veverkou vypracovali šanci pro M. Poula, který v čase 54:16 přidal další gól – 2:8.

Vítězství Kohoutů mohlo být výraznější, sólový únik neproměnil Křečan, při trestném střílení selhal Vaňo, další šance zahodili Veverka s M. Poulem. Na druhé straně, při šancí Pejchy a Pražáka, předvedl dva výborné zákroky gólman Machatý.

Lanškroun  – Česká Třebová 2:8 (1:3, 0:4, 1:1)

Branky: 20. Pejcha (Holub), 54. Pejcha (Markl) – 1. Korhoň (Fúzik), 10. Hemský (Filip), 16. Fúzik (Korhoň, T. Prachař), 22. Fúzik (Daněk, Korhoň), 24. Holík (Hemský, Filip), 30. Fúzik (Korhoň, T. Prachař), 37. Fúzik (T. Prachař), 55. M. Poul (Veverka, Vaňo).

Rozhodčí:  Hájek – Kopecký, Pošvář. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků:350. Nejlepší hráči: Pejcha – Korhoň, Prachař, Fúzik, Holík.

Lanškroun: Misiorz (37. Šolc) – Štěpánek, Pražák, Kužílek, Janík, Boruch, Rozbroj – Pejcha, Holub, Nastoupil – Markl, Poles, Marek – Malý, Řehák, Čada.

Česká Třebová: Nimmerrichter (41. Machatý) – Holík, Velínský, Jemelka, Daněk, Pažourek, Žouželka, Hrubý – Hemský, Filip, Křečan – Korhoň, T. Prachař, Fúzik –  M. Poul, Veverka, Vaňo – Pirkl.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Potřetí za sebou jsme hráli venku, mužstvo pod dvou porážkách zabralo. Od prvního vhazování jsme měli zápas plně pod kontrolou, naše vítězství mohlo být ještě výraznější. Věřím, že na tento výkon navážeme v dalších střetnutích.“

Příští zápas – středa 6. listopadu: CHRUDIM ČESKÁ TŘEBOVÁ (18.30).