ÚSTÍ NAD ORLICÍ –  Mladí závodníci i letos poměřovali síly na Jarním běhu na oválu atletického stadionu v Ústí nad Orlicí. Závod pořádaly Základní škola Komenského a Dům dětí a mládeže DUHA. “V letošním ročníku máme 191 dětí ze 6 škol.” sdělila OIK TV Štěpánka Svobodová, jedna z organizátorek závodu.

Tratě byly rozděleny podle věku školáků. Sportovci museli uběhnout 300m, 600m, 800m nebo  1500m. Navzdory deštivým předpovědím přivítalo školáky slunečné počasí a závodníci se tak mohli plně soustředit na svůj výkon.

Závodník, který dosáhl cíle první, připsal na konto své školy rovných 6 bodů. Každý sportovec který doběhl do 6 místa tak přinesl minimálně bod do celkového hodnocení školy, kterou reprezentoval.

Prvenství se 74 body obhájila ZŠ Bratří Čapků z Ústí nad Orlicí. Druhé místo se 47 body obsadila ZŠ Komenského z Ústí nad Orlicí a třetí místo s 34 body patři ZŠ Dolní Dobrouč.