ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Herna stolního tenisu byla dějištěm utkání 16. kola 1. ligy žen. Domácí hráčky hostily soupeřky z Blanska. Ty byly favoritkami střetnutí, neboť do něj vstupovaly z pozice v horní polovině tabulky. Orlickoústecké stolní tenistky šly do vzájemného měření sil jako nejhorší tým soutěže.

Barvy orlickoústecké ping-pongové školy hájily Barbora Částková, která byla v zápase nejúspěšnější hráčkou domácího oddílu, Jana Svojanovská a Jitka Motlová. Velmi vyrovnaný duel svedla Svojanovská s hostující Veronikou Ševčíkovou. Úvodní set získala prvně jmenovaná 11:8. Ve druhé sadě se karta obrátila. Ševčíková zvolila nátlakovou hru, která vedla k zisku bodů. Výsledek 11:4, jímž Ševčíková vyrovnala stav souboje, se zrodil i díky zhoršenému příjmu Svojanovské.

Ve třetím setu zvítězila stejným výsledkem opět Ševčíková. Rozdílem sedmi bodů, tedy 11:4, skončila i čtvrtá sada. Tentokrát ji získala Svojanovská, a tak se muselo rozhodnout až v pátém setu. V něm se lépe vedlo Veronice Ševčíkové, která vyhrála 11:9 a 3:2 na sety. Hráčky TTC Ústí nad Orlicí utrpěly další prohru. Blansku podlehly 4:6 a zůstávají na chvostu tabulky.