ŘÍČKY V ORLICKÝCH HORÁCH – V pátek a sobotu se do ski areálu Říčky v Orlických horách sjely lyžařské naděje z celého světa. Odstartoval tam jednapadesátý ročník tradičního žákovského závodu Skiinterkriterium 2013. Nakonec se registrovalo 19 z 21 přihlášených zemí.

V pátečním slalomu český výběr posbíral čtyři medaile a po prvním dnu vedl hodnocení nejlepších národů. Cenné kovy postupně získali Filip Forejtek, Iva Křížová a Nicola Dubnová. Zlatou medaili v mladší kategorii žáků vybojoval Jan Ouvín. Sobota začala jednokolovým závodem v obřím slalomu mladší kategorie a pokračovala dvěma koly závodníků do šestnácti let.

A právě tato disciplína nejvíce svědčila českým lyžařům. První zlato získala Nikola Bubáková a vzápětí ji následoval Jan Ouvín. Ve starší kategorii mezi dívkami uspěla nadějná lyžařka Kristýna Pilná. Zlatý účet české reprezentace uzavřel ve druhém kole obřího slalomu Filip Forejtek. Cenu pro absolutního vítěze podruhé získal Čech Jan Ouvín, celkovou vítězkou se stala Lotyška Žanete Gedra. Oba se svým věkem řadí do mladší kategorie. Více informací se dozvíte v pravidelném magazínu Ústecké minuty.