ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Téměř čtyři stovky mladých karatistů se sjely do tělocvičny Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí! Připraven pro ně byl 17. ročník mezinárodních závodů v karate – Velká cena města Ústí nad Orlicí Generali CUP.

Na čtyřech tatami se v tělocvičně v Zahradní ulici představilo 385 mladých sportovců z 32 klubů z České republiky a Polska. V příštích letech by měl být počet startujících omezen na 350. Tradičně se soutěžilo ve dvou disciplínách, kata a kumite.

Po slavnostním nástupu a úvodních slovech ředitele závodu Luboše Felgra a starosty města Petra Hájka následovalo předání cen za soutěž kata. Poté následovalo Kumite.

Každý účastník turnaje obdržel pamětní medaili, diplom s cenami od sponzorů, a ti nejlepší skleněné poháry.

Nejúspěšnějším týmem letošního ročníku se stal DRAGON Neratovice následovaný KCK Letohrad a bronzový skončil tým Lions Pardubice. Domácí Karate Ústí nad Orlicí získalo 2 zlaté, 5 stříbrných a 9 bronzových medailí. Tím nejlepším, kdo získal broušený pohár starosty města, byla Denisa Brejchová z DRAGONu Neratovice.