161011_mezinarodni-zavody-v-judu-bosnaČESKÁ TŘEBOVÁ / MOSTAR (BOSNA A HERCEGOVINA)   V pátek 30. 9. 2016 jsme odcestovali s šesti našimi závodníky (Petra Vážková, Karel Gregar, Vítek Škrkoň, Tomáš Verner, Ondra Málek a Matěj Řezníček) na největší mezinárodní turnaj na Balkáně do Bosenského Mostaru. V jeden soutěžní den se sjelo více jak 1200 závodníků z 26 zemí z celé Evropy. Soutěž byla velmi silně obsazena, a tak jsme s napětím očekávali, jak se bude dařit našim borcům.

Jako první do bojů zasáhl v kategorii mladších žáků Matěj Řezníček ve váze do 60 kg, kdy se mu hned na úvod podařilo vybojovat bronzovou medaili. Byla sice na Matějovi znát nervozita, ale zvládl to skvěle a za předvedený výkon ho musíme pochválit.

Druhým naším závodníkem ve věkové kategorii starších žáků a váze nad 73 kg byl Ondra Málek. A i jeho start skončil medailí, tentokrát stříbrnou. Škoda jen, že Ondra nedotáhl finále až ke zlatu, protože v tomto utkání byl lepší než jeho soupeř, ale bohužel na konci zápasu udělal chybu a prohrál.

Ve stejné věkové kategorii nastoupila ve váze do 57 kg Petra Vážková. Petra bohužel nezvládla svou nervozitu a první zápas prohrála. Jelikož ale postoupila do oprav, tak měla další možnost napravit si reputaci. Následující utkání po zlepšeném výkonu proti Slovince vyhrála a čekala na ni domácí závodnice. V tomto zápase ale nepochopitelně rozhodčí Petře nepřiznali dvě techniky a dokonce ji i přerušili nasazené a vyhlášené držení. Veliká škoda a tak konečné 7. místo.

Potom přišli na řadu kategorie dorostenců a s nimi Vítek Škrkoň a Tomáš Verner. Nejdříve nastoupil Vítek ve váze do 66 kg a po pěti vítězných zápasech před časovým limitem svou kategorii vyhrál – skvělý výkon. Tomáš se poté ve váze do 90 kg probojoval až do boje o bronzovou medaili, ale bohužel utkání nezvládl a obsadil tak 5. místo.

Jako poslední nastoupil v kategorii juniorů Karel Gregar ve váze do 66 kg. A i jemu se dařilo, když se probojoval až do finále. Tam ale na něho čekal zkušený reprezentant a 14. judista dle současné světového rankingu Zadro a byl nad Karlovy síly. Přesto krásné 2. místo.

Výsledky:

  1. místo – Vít Škrkoň – dorost do 66 kg
  2. místo – Ondra Málek – starší žáci +73 kg
  3. místo – Karel Gregar – junioři do 66 kg
  4. místo – Matěj Řezníček – ml. žáci do 60 kg
  5. místo – Tomáš Verner – dorost do 90 kg
  6. místo – Petra Vážková – st. žákyně do 57 kg

Všechny naše borce musíme pochválit za výkony, přístup a fantastickou reprezentaci našeho města a republiky.

Martin Štusák

[wzslider autoplay=“true“]

Komentář