ČESKÁ TŘEBOVÁ – Jistý vítěz základní části soutěže vyhrával v České Třebové v polovině první třetiny 3:0 a zdálo se, že svoji suverenitu potvrdí i v dalším průběhu střetnutí. Nestalo se. Kohouti, kteří nastoupili s několika uzdravenými hráči, se postupně dostávali do hry a nakonec zápas senzačně otočili. Čtvrtfinálovým soupeřem Kohoutů bude nedaleká Litomyšl…

Začátek utkání patřil chrudimským hokejistům. V čase 1:43 byl vyloučen domácí útočník Hemský a hosté využili hned první přesilovou hru. Na modré napřáhl obránce Machač, před brankou puč šikovně tečoval Dobiáš a Chrudim se v čase 3:09 radovala z vedení – 0:1. Vyrovnáno mohlo být v 6. minutě, kdy vyloženou příležitost neproměnil Štefka.

V čase 7:01 se Kohoutům naskytla další možnost, na trestnou lavici byl vykázán chrudimský bek Machač. Domácí přesilovku nezvládli, po rychlém protiútoku Plcha s Dobiášem naopak inkasovali podruhé – 0:2. Šokující první polovinu úvodní třetiny završil třetí gól v pohodě hrajícího soupeře, který v čase 10:17 vstřelil pohotový Karásek – 0:3. Ještě v 11. minutě chyboval za vlastní brankou kapitán Šejba, puk se dostal ke Klementovi, který z mezikruží přestřelil.

Českotřebovskou naději přinesla až 13. minuta, kdy po přesné přihrávce Filipa zamířil přesně Fúzik – 1:3. Těsně před konce první třetiny si oba domácí hokejisté mohli dát gólové repete. Nahrávač Filip předložil puk do vyložené šance Fúzikovi, který mířil jen do brankáře Cvrčka.

Do druhého dějství odstartovali lépe Kohouti. Ve 21. minutě střílel vedle chrudimské branky Křečan, po dorážce Filipa se puk odrazil od levé tyčky. Domácí pak nevyužili krátkou (14 vteřin) přesilovku pět na tři a neskórovali ani při dlouhé výhodě (92 vteřin) jednoho hráče v poli.

Kohouti se herně zvedli, ale dlouho dopláceli na nepřesnou koncovku. Ve 28. a 29. minutě se do nadějných střeleckých pozic dostali nejprve Štefka a po něm také Fúzik, oba však mířili vedle chrudimské branky. Pět stovek diváků se dočkalo až ve 37. minutě, kdy se v útočném pásmu výborně uvolnil a z otočky přesně do pravého horního růžku vystřelil Krejza – 2:3. A mohlo být ještě veseleji, kdyby ovšem ve 39. minutě po skvělém průniku nespálil gólovou příležitost znovu Štefka.

Dramatické okamžiky přinesl úvod závěrečné třetiny. V čase 40:44 byli současně vyloučeni Veverka s Dobiášem, hra ve čtyřech vyhovovala více chrudimským rychlobruslařům. Ti se v čase 41:40 radovali předčasně, hlavní rozhodčí Škorpil jejich čtvrtý gól – kvůli předcházejícímu ofsajdu na útočné modré – po poradě s oběma  čárovými neuznal.

Domácímu týmu hodně prospěl přesun Krále z obrany do útoku vedle Prachaře a Krejzy. Ve 42. minutě mířil Krejza vedle, ve 45. minutě vyrážel jeho dobrou střelu gólman Cvrček, o minutu později měl další branku na své holi rychlík Křečan.

Choceňská letka ve službách Kohoutů udeřila v čase 52:23, kdy se o vyrovnání postaral bojovník Král – 3:3. Domácím to nestačilo, dál se tlačili do útoku a brzy se dostali do těsného vedení. Stalo se v čase 54:56, kdy se po perfektní přihrávce Šejby podruhé trefil Fúzik – 4:3. Vzápětí měl gólovou pojistku na své holi Velínský, bohužel trefil dobře postaveného brankáře Cvrčka.

V dramatické koncovce Kohouti mále doplatili na dvě vyloučení. Nejprve byl v čase 56:03 vyloučen Král (nedovolené bránění), v čase 56:55 k němu na trestnou lavici usedl Poul (sekání). Kohouty čekalo dlouhé oslabení ve třech proti pěti, 68 vteřin se ubránili. Když přežili více než minutovou hru ve čtyřech, mohli se radovat z vydřeného vítězství.

Česká Třebová – Chrudim 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)
Branky: 13. Fúzik (Filip, Křečan), 37. Krejza (Prachař, Velínský), 53. Král (Krejza, Filip), 55. Fúzik (Šejba) – 4. Dobiáš (Machač), 9. Dobiáš (Plch), 11. Karásek (Klement).

Rozhodčí: Škorpil – Gregar, Havel. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 507. Nejlepší hráči: Filip, Fúzik – Dobiáš.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Šejba, Poul, Škvor, Jemelka, Král, Pražák – Křečan, Filip, Fúzik – Hemský, Štefka, Veverka – Velínský, Prachař, Krejza – O. Dvořák, Schejbal.

Chrudim: Chalupa – Seidler, Kalous, Klement, Budínský, Machač, Javůrek – Karásek, O. Polák, Plch – Koreček, Novák, Dobiáš – Cvrček, Kubal, Kišš – Novotný.

HLAS PO UTKÁNÍ:
Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Nezačali jsme dobře. Špatné bruslení a zřejmě přílišný respekt k silnému soupeři, to nás stálo tři inkasované branky. Hráče chválím, zamakali a zápas otočili. Tenhle obrat nám může psychicky pomoci před play off. Poděkování patří všem fanouškům, paní starostkou počínaje a nejmenší pinďou v dresu Kohoutů konče…“

Příští zápas – neděle 3. února: LITOMYŠL – ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).