MORAVSKÁ TŘEBOVÁ / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Ani největší optimista neočekával, že hokejisté České Třebové nastřílí obávanému soupeři, navíc na jeho ledě, deset branek. Stalo se. Kohouti, kteří se štěstím přečkali úvodní nápor Slovanu, předvedli velmi dobrý týmový výkon a zaslouženě vybojovali tři body.

Začátek derby patřil Slovanu. Domácí se hned při první střídání dostali do rychlého protiútoku, po pravém křídle prolétl Pavlovský, ideálním způsobem přihrál Čiklovi, jehož střelu ve 27. vteřině (!) utkání zázračně kryl brankář Nimmerrichter.

Kohouti se dostali do vedení v čase 4:07, Holíkovu střelu od modré vyrazil gólman Turek pouze před sebe a T. Prachař jej pohotově poslal za jeho záda – 0:1. V polovině první třetiny jásali fanoušci Kohoutů podruhé, přesnou Filipovu přihrávku proměnil v čase 9:05 Vaňo – 0:2. Stejná dvojice zaúřadovala o malou chvíli později. Filip našel elegantní zadovkou Vaňa, který v čase 11:12 přidal další gól – 0:3. Znechucený brankář Turek zamířil na střídačku, míst mezi třemi tyčemi zaujal Rochla.

Ten udržel čisté konto sedm minut. Poté, co vyrazil střelu Veverky, jej zblízka v čase 18:15 překonal Fúzik – 0:4. Domácí brankář po lehkém kontaktu s dojíždějícím Fúzikem zůstal ležet na ledě, po jeho několikaminutovém ošetřování se do branky Slovanu vrátil Turek, který se vyznamenal při nájezdu Korhoně.

Druhá třetina odstartovala gólovou šancí Pavlovského, kterou zlikvidoval pozorný gólman Nimmerrichter. Vzápětí se do slibných příležitostí dostali Kohouti. Nejprve mířil vedle moravskotřebovské branky Křečan, o chvíli později trefil Veverka tyčku. Posledně jmenovaný vzápětí vypracoval šanci pro Fúzika, který v čase 26:01 snadno přidal další branku – 0:5.

Hosté chybovali při střídání, na trestnou lavici musel Pirkl. Zatímco zkušený Korhoň reklamoval postavení mimo hru, elitní útok Slovanu pokračoval ve hře a Pavlovský přesilovou hru v čase 30:28 využil – 1:5. O šest minut později předvedl svůj herní přehled Filip, jehož přesnou přihrávku zužitkoval obránce O. Poul – 1:6. Kohouti mohli své vedení navýšit, šance Křečana a Vaňa pochytal gólman Turek.

Do závěrečné třetiny nastoupili domácí se zpožděním, za což vyfasovali dvě trestné minuty. Kohouti začali zostra, po střele Korhoně se puk odrazil od horní tyčky, přesilovou hru však nevyužili. Českotřebovští fanoušci tleskali ve 45. minutě, rychlou kombinační akci první útočné formace zakončoval T. Prachař – 1:7.

Podruhé (a naposledy) se domácí tým prosadil o minutu později, znovu při přesilové hře skóroval obránce Rajnoha – 2:7. Českotřebovská odpověď byla stručná a rychlá, protože o necelé dvě minuty později se opět v předbrankovém prostoru nejrychleji orientoval Fúzik – 2:8.

Další gól vstřelili hosté dokonce při vlastním oslabení. Do návratu vyloučeného Veverky scházelo pět vteřin, když Holík s Korhoněm poslali do gólové šance Hemského – 2:9. Do konce zápasu chybělo ještě osm minut, a tak se čekalo, zda Kohouti „natočí“ desítku. Povedlo se v čase 58:36, v roli úspěšného „výčepáka“ se představil Hemský – 2:10.

Moravská Třebová – Česká Třebová 2:10 (0:4, 1:2, 1:4)

Branky: 11. Pavlovský (Čikl, Augustin), 46. Rajnoha (Čikl, Augustin) – 5. T. Prachař (Holík, Hemský), 10. Vaňo (Filip, Daněk), 12. Vaňo (Filip, Křečan), 19. Fúzik (Veverka, Žouželka), 27. Fúzik (Pirkl, Veverka), 37. O. Poul (Filip, Vaňo), 45. T. Prachař (Hemský, Korhoň), 48. Fúzik (Veverka, Pirkl), 52. Hemský (Korhoň, Holík), 59. Hemský (Korhoň, T. Prachař).

Rozhodčí:  Čížek – Kopecký, Padevět. Vyloučení: 3:6 (navíc Kudrna a O. Poul OT). Využití: 2:0. Diváků: 343. Nejlepší hráči: Augustin – Nimmerrichter, T. Prachař, Fúzik, Filip.

Moravská Třebová: Turek (12. Rochla, 18. Turek) – Adolf, Holub, Habrman, Hradil, Rajnoha, Kudrna – Augustin, Čikl, Pavlovský – Langr, Faltus, Pěcha – Cach, Marek, Řehulka.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Jemelka, Velinský, O. Poul, Žouželka, Daněk – Hemský, T. Prachař, Korhoň – Vaňo, Filip, Křečan – Pažourek, Fúzik, Veverka – Pirkl.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Vysoká výhra na ledě kvalitního soupeře, vydařený reparát po domácím propadáku s Chotěboří. Není co slavit, podobný výkon – a třeba i výsledek – musíme předvést v dalších střetnutích. Jsem rád, že si hráči vzali úterní kritická slova k srdci.“

Příští zápas – neděle 17. listopadu: Česká Třebová – Hlinsko (17.00).