MORAVSKÁ TŘEBOVÁ / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Dvakrát během jednoho týdne změřili hokejisté České Třebové síly s Moravskou Třebovou. Zatímco v prvním vzájemném duelu měli navrch Kohouti (8:3), v odvetě se karta otočila. Z přesvědčivého vítězství se tentokrát radoval Slovan, když pět z jeho sedmi vstřelených gólů zařídila první pětka.

V roli smutného hrdiny se v úvodu utkání představil útočník Veverka. V čase 2:00 byl poprvé vyloučen za faul v útočném pásmu (sekání), přičemž elitní formace Slovanu potřebovala ke vstřelení vedoucí branky přesně 31 vteřin. V čase 2:31, po kombinační akci Augustina s Čiklem, snadno skóroval Pavlovský – 1:0.

Důraz v útočném pásmu přehnal Veverka již v čase 3:17, kdy byl podruhé vykázán na trestnou lavici.  V další gólové šanci se záhy objevil Augustin, kterého vychytal brankář Nimmerrichter.  Kohouti se probrali, v 8. minutě střílel pohotově Prachař, ale puk orazítkoval horní tyčku domácí branky.

Vzápětí se opakovala situace ze začátku zápasu. V čase 8:04 byl přísně vyloučen Fúzik, další přesilovku zužitkoval v čase 8:33 Augustin  – 2:0. Hosté se dočkali první přesilové hry v polovině první třetiny, nedovolený zákrok Řehulky potrestal v čase 9:58 bombou od modré kapitán Šejba – 2:1. Ještě veseleji bylo v táboře Kohoutů v čase 10:41, kdy po hezké akci Veverky s přehledem vyrovnával Hemský – 2:2.

Škoda, že nerozhodný stav udrželi hosté jen 11 vteřin, po zaváhání obránce Daňka totiž v čase 10:52 strhl vedení na stranu Slovanu důrazný Fibrich – 3:2. Kohouti ztráceli spoustu sil hrou v oslabení. V čase 11:36 byl podruhé vyloučen Fúzik (nedovolené bránění), sotva se urostlý útočník vrátil do hry, tak mu rozhodčí Čížek v čase 13:53 za údajný krosček udělil 2+10! Hosté se urputně bránili a další gól neinkasovali. V závěru první třetiny zaměstnali domácího brankáře Galušku českotřebovští útočníci Prachař, Křečan a Filip. V čase 19:57 byl – opět po zbytečném faulu v útočném pásmu (napadení) – potřetí vyloučen Veverka.

Obrovskou šanci měl na začátku druhého dějství Čikl, naštěstí pro Kohouty netrefil odkrytou branku. Sotva Veverka skočil z trestné lavice na led, dostal přesnou přihrávku od Hemského, jenže samostatný nájezd neproměnil! Kohoutům potom hrubě nevyšla přesilová hra, v oslabení se naopak do vyložené šance dostal Augustin. Další gólovou příležitost pak spálil Pavlovský.

V čase 36:32 byl zezadu na mantinel naražen Prachař, sudí Čížek viděl situaci jinak a domácího hráče překvapivě nevyloučil. Vzápětí byli – za daleko banálnější zákroky – vyloučeni Langr (nedovolené bránění) s Janoškem (hákování). Kohouti získali výhodu přesilové hry pět na tři, za 69 vteřin však branku Slovanu neohrozili a v jednom z důležitých okamžiků střetnutí selhali.

Před polovinou zápasu se vytáhl gólman Nimmerrichter, který lapil šanci Langra. Na druhé straně měl smůlu Štefka, po jehož střele se puk odrazil od pravé tyčky. Vzápětí předvedl své individuální schopnosti Pavlovský, po jehož přesné přihrávce v čase 32:08 vstřelil čtvrtý gól obránce Rajnoha – 4:2.

Klíčový moment zápasu přišel v čase 33:19, kdy brankář Nimmerrichter daleko před  brankovištěm  tělem „sestřelil“ najíždějícího útočníka Řehulku. Faulujícího brankáře poslal rozhodčí Čížek do sprchy, trestné střílení Augustina zmařil náhradní gólman Sajdl.

Ubránit pětiminutovou přesilovku soupeře bylo nad síly Kohoutů. V čase 33:44 vypálil tvrdě a přesně od modré Augustin – 5:2. V čase 35:09 přidal další gól zblízka dorážející Adolf – 6:2. Hosté pokračovali ve čtyřech, po krásné akci Štefky se v oslabení v čase 37:08 prosadil Veverka – 6:3. Ve 39. minutě se na levém křídle krásně uvolnil Křečan, jenže brankáře Galušku neprostřelil. Prakticky z protiútoku pak zasadil Slovan rozhodující ránu a znovu u toho byl první útok, v čase 39:19 skóroval Augustin – 7:3.

Závěrečná třetina mohla začít veseleji pro Kohouty, jenže Štefka svoji příležitost ve 42. minutě neproměnil. V čase 44:50 byl počtvrté a tentokrát právem vyloučen Fúzik (podražení), Hosté přežili, stejně jako následné vyloučení Hemského. Škoda, že nepřesný rozhodčí Čížek vzápětí neviděl evidentní faul Pavlovského, který loktem poslal na led Šejbu.

Definitivní podobu výsledku dali Kohouti, v čase 49:29 se o to po hezké akci Veverky postaral dobře hrající Štefka – 7:4. Ve stejné minutě se mohl mezi střelce zapsat ještě Čikl, jehož tutovku chytil gólman Sajdl. Potom se jenom vylučovalo, po vzájemné šarvátce byli na trestnou lavici vykázáni Pavlovský s Veverkou, dvouminutové tresty pak ještě vyfasovali Filip a Jemelka.

Sečteno, podtrženo: Slovan dostal 12, Kohouti celkem 59 trestných minut. Prakticky polovinu nedělního utkání odehráli hosté v oslabení…

Moravská Třebová – Česká Třebová 7:4 (3:2, 4:1, 0:1)

Branky: 3. Pavlovský (Augustin, Čikl), 9. Augustin (Pavlovský, Čikl), 11. Fibrich (Kobza), 33. Rajnoha (Pablovský), 34. Augustin (Rajnoha, Čikl), 36. Adolf (Augustin), 40. Augustin (Čikl) – 10. Šejba (Křečan), 11. Hemský (Veverka), 38. Veverka (Štefka), 50. Štefka (Veverka, Hemský).

Rozhodčí: Čížek – Kalus, Hrabal. Vyloučení: 6:12 (navíc Nimmerrichter 5+20, Fuzik 10 minut). Využití: 4:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 687. Nejlepší hráči: Augustin, Čikl, Pavlovský – Štefka.

Moravská Třebová: Galuška – Rajnoha, Janošek, Muselík, Hradil, Janků, Adolf – Augustin, Čikl, Pavlovský – Faltus, Marek, Langr – Řehulka, Fibrich, Kobza.

Česká Třebová: Nimmerrichter (34. Sajdl)– Daněk, Jemelka, Poul, Šejba,  Škvor, Pražák, Šimončič  – Král, Prachař, Krejza – Křečan, Filip, Fúzik – Hemský, Veverka, Štefka – Dvořák.