LITOMYŠL / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Hokejisté České Třebové v Litomyšli výborně začali, ale špatně skončili. V první řadě neproduktivní koncovkou, ale také několika zbytečnými vyloučeními, se připravili o lepší výsledek. Kohouti prohráli počtvrté v řadě, letošní rok zakončí ve středu 19. prosince v Hlinsku.

Začátek zápasu patřil Kohoutům. Ve 2. minutě připravil Fúzik palebnou pozici pro Štefku, který brankáře Kalouska nepřekonal. Ve stejné minutě mohl skórovat Prachař, i tentokrát měl navrch gólman Litomyšle. Domácí hokejisté si první příležitost vypracovali v 5. minutě, ránu obránce Holíka vyrazil brankář Nimmerrichter. Vzápětí se do samostatného úniku dostal Prachař, jenže pozorný Kalousek jeho blafák zneškodnil.

Kohouti se ujali vedení v čase 6:43. Za brankou Litomyšle obral Fuzik o puk veterána Pazderu, okamžitě přihrál Štefkovi, který rychle vystřelil a poslal puk pod horní tyčku – 0:1. V 9. minutě vyfasoval Fúzik za hru vysokou holí čtyři trestné minuty, jeho spoluhráči dlouhé oslabení ubránili. Po vyloučení Mečiara mohli hosté přidat druhou branku, jenže Fúzik puk v gólové pozici netrefil. Totéž se opakovalo při další přesilové hře, tentokrát seděl na trestné lavici Pazdera, v roli neúspěšného střelce byl opět Fúzik.

Další přesilovku hráli Kohouti v úvodu druhé třetiny, po faulu kapitána Šejby v útočném pásmu se síly vyrovnaly. Necelou minutu se hrálo na obou stranách ve čtyřech, po návratu vyloučeného útočníka Křesťana domácí zabrali a v čase 23:07 vyrovnával při početní výhodě Barkóci – 1:1.

Hosté po vyrovnávací brance soupeře přidali, jejich koncovka však byla nadále žalostná. Slibné šance neproměnili Schejbal, Filip a Štefka. Radovali se až v čase 29:25, kdy si na útočné modré počkal na Pražákovu přihrávku s chutí hrající Fúzik a přesnou střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:2. Litomyšl potřebovala k vyrovnání necelé dvě minuty. Kohouti nedokázali dlouho vyhodit puk z vlastní třetiny, nakonec se jej zmocnil Křesťan, dlouhou kličkou si vytáhl Nimmerrichtera z branky a pohodlně vyrovnal – 2:2.

V čase 33:40 skončil – po nešťastném zásahu pukem do obličeje – nedělní zápas pro českotřebovského obránce Škvora, vzápětí se do sebe pustili domácí útočník Jankovský a brankář Nimmerrichter. Hra ve čtyřech vyhovovala více Litomyšli, která se v čase 35:03 zásluhou Pilavky dostala poprvé do vedení – 3:2. V závěru druhé třetiny doplatili hosté na fauly Fúzika a Štefky. Domácí mohli hrát 17 vteřin pět na tři, k proměnění dvojnásobné přesilové hry jim však stačilo pouze 10 vteřin, v čase 38:18 střílel pod horní tyčku Starý – 4:2.

Jednu z posledních možností, jak nepříznivý stav otočit, měli Kohouti na začátku závěrečné třetiny. Při přesilovce se nejprve po levém křídle rozjel a před domácí branku protáhl Hemský, jehož bekhendový pokus kryl brankář Kalousek. Vzápětí chyboval na vlastní modré Veverka a domácí Pilavka přidal ve vlastním oslabení rozhodující gól – 5:2. Střeleckou neschopnost Kohoutů potvrdila 52. minuta, nejprve spálil vyloženou šanci zkušený Filip, vzápětí netrefil odkrytou branku benjamínek Daněk.

Litomyšl – Česká Třebová 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky: 24. Barkóci (Mečiar, Křesťan), 31. Křesťan (Barkóci), 36. Pilavka (Mačiar, Švec), 39. Starý (Holík, Skoumal), 42. Pilavka (Starý, Švec) – 7. Štefka (Fúzik, Veverka), 30. Fúzik (Pražák).

Rozhodčí: Hájek – Pecina, Jiruška. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 436. Nejlepší hráči: Křesťan, Mečiar, Starý – Fúzik, Šejba.

Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Pazdera, Holík, Starý, Navrátil, Šklíba – Barkóci, Křesťan, Jankovský – Pilavka, Švec, Skoumal – Vomočil, Jakubec, Budina.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Jemelka, Pražák, Šejba, Daněk, Škvor, Šimončič, Schejbal  – Hemský, Filip, Křečan – Veverka, Fúzik, Štefka – Král, Prachař, Krejza.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„V první třetině jsme byli jasně lepší. Mužstvo plnilo to, na čem jsme se domluvili. Herní převahu jsme bohužel vyjádřili pouze jednou brankou, další šance zůstaly nevyužity. Ve druhé polovině zápasu jsme dopláceli na zbytečné chyby a fauly, soupeř nás dostával pod silný tlak.“

PŘÍŠTÍ ZÁPAS – středa 19. prosince: Hlinsko – Česká Třebová (18.30).