CHRUDIM / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Čtyřzápasové putování po stadionech soupeřů zakončili hokejisté České Třebové fotbalovou prohrou v Chrudimi, kde se diváci dočkali gólů až v závěrečných třinácti minutách průměrného střetnutí. Kohouti selhali střelecky, přesto byli velmi blízko bodovému zisku.

Lépe začali Kohouti. Ve 2. minutě přihrál Korhoň do dobré pozice Fúzikovi, který mířil jen do brankáře Cvrčka. Domácí se do první gólové šance dostali v 7. minutě, Jiřímu Polákovi ji výborný zákrokem zmařil brankář Nimmerrichter. O pět minut později se na druhé straně vyznamenal gólman Cvrček, který pochytal nebezpečné střely Křečana a Prachaře. V závěru první třetiny se do další slibné šance dostal opět Jiří Polák, znovu měl navrch pozorný Nimmerrichter.

Začátek druhé třetiny patřil domácímu týmu, který zatlačil Kohouty do hluboké defenzívy. Brankář Nimmerrichter si připsal několik důležitých zákroků, zejména při střelách Kalouse, Pilaře a znovu Jiřího Poláka. V čase 28:32 byl vyloučen českotřebovský kapitán Fúzik (podražení), při přesilové hře si mezi kruhy skvěle najel obránce Machač, naštěstí netrefil.

Hosté začali hrát aktivněji a dokázali si vytvořit několik slibných příležitostí. Ve 32. minutě střílel pohotově Fúzik, gólman Cvrček puk vyrazil před sebe, kde jej o pár centimetrů netrefil Korhoň. Ve 34. Minutě přihrál Fúzik zpoza  branky Prachařovi, jehož střelecký pokus z otočky s velkým štěstím lapil brankář Cvrček. V čase 38:56 byl vyloučen Jiří Polák (podražení), Kohouti se neprosadili.

V úvodu závěrečné třetiny pokračovala přesilovka Kohoutů (56 vteřin), bez gólového využití. Do další početní výhody se dostali Kohouti v čase 42:02, kdy byl vyloučen Koreček (vysoká hůl). Hosté hráli přesilovku mizerně, až po jejím skončení se do gólové šance dostal Prachař, ale trefil dobře postaveného brankáře Cvrčka.

Chrudim se dostala do vedení v čase 46:26, střelu obránce Kalouse stačil Nimmerrichter vyrazit, proti dorážce Jana Poláka neměl šanci – 1:0. Za pouhé dvě minuty mohlo být vyrovnáno. Filip poslal do šance Žouželku, který vystřelil do náruče připraveného Cvrčka.

Kohouti se v závěru tlačili do útoku, jenže nadále stříleli slepými. V 56. minutě vypálil tvrdě Hemský, domácí brankář puk neudržel, těsně před brankovou čárou jej do bezpečí odpálil jeden z chrudimských obránců. V čase 57:02 si hosté vybrali oddechový čas a vzápětí vsadili na hru bez brankáře. Domácí trest přišel v čase 58:06, kdy Dobiáš přebruslil Fúzika a vstřelil druhý gól – 2:0.

Českotřebovský tým vzápětí zvedl hlavu, po přihrávce Vaňa vykřesal naději v čase 58:29 Veverka – 2:1. Kohouti byli dokonce blízko vyrovnání. Škoda, že jinak výborně hrající Pažourek ve slibné pozici místo přihrávky na spoluhráče raději nevystřelil…

Chrudim – Česká Třebová 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky: 47. Jan Polák (Kalous, Štěpánek), 59. Dobiáš (Klement, Urban) – 59. Veverka (Vaňo).

Rozhodčí:  Kukeně – Padevět, Kis. Vyloučení: 4:3 (navíc Felcman OT). Bez využití. Diváků: 458. Nejlepší hráči: Dominik Cvrček, Jiří Polák – Nimmerrichter, Pažourek.

Chrudim: Dominik Cvrček – Machač, Pilař, Kalous, Budínský, Urban, Klement – Novotný, Jan Polák, Štěpánek – Karásek, Ondřej Polák, Koreček – Dobiáš, Jiří Polák, Plch – David Cvrček, Felcman, Hejl.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Pažourek, Žouželka, Jemelka, Daněk, Velinský, Hrubý – Hemský, Filip, Křečan – Korhoň, T. Prachař, Fúzik –  Král, Veverka, Vaňo.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Soupeř vyhrál 90 procent všech vhazování, to byl problém. V okleštěné sestavě jsme dokázali odehrát vyrovnanou partii, bohužel jsme nedokázali střílet góly. Zápas měl korektní průběh, velmi slušnou práci odvedla trojice rozhodčích. Děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli do Chrudimi podpořit.“

Příští zápas – neděle 10. listopadu: ČESKÁ TŘEBOVÁ – CHOTĚBOŘ (17.00).