ČESKÁ TŘEBOVÁ – Naposledy v soutěžním ročníku 2015/2016 se hráčky Lokomotivy představily na domácím hřišti. Na posledním místě prvoligové tabulky “sídlící” kuželkářky ze Zábřeha na Moravě měly být ideálním protivníkem pro rozlučku s fanoušky.

Už první třetina zápasu naznačila, že Česká Třebová potvrdí roli favorita. Dvojice Kaucká-Kolářová totiž přehrála duo Wiedermannová-Killarová. Lucie Kaucká navíc shodila 596 kuželek, což byl nejlepší výkon celého utkání.

Ve druhé třetině sice Monika Wajsarová prohrála svůj duel s Hanou Ollingerovou, ale Tereza Cíglerová přehrála Romanu Švubovou. Triumf domácího družstva potvrdily Ludmila Johnová a Klára Pekařová. Česká Třebová tak zvítězila 6:2 a i příští rok bude hrát nejvyšší soutěž. Celek ze Zábřeha první ligu po více než dvaceti letech opouští.

Jedno kolo před koncem soutěže jsou českotřebovské kuželkářky na osmém místě tabulky.