ÚSTÍ NAD ORLICÍ – 29. kolo fotbalové divize nabídlo derby mezi Jiskrou a Letohradem. Zatímco hostujícímu týmu šlo v uvozovkách pouze o prestiž, domácí ohrožení sestupem do krajského přeboru museli bodovat.

Druhý poločas byl zahájen za stavu 0:0. Klíčový moment celého utkání přišel v 53. minutě. Domácí odcentrovali do “šestnáctky” a pískala se penalta. Míč si postavil kapitán orlickoústeckého celku Zdeněk Vaňous a v 55. minutě poslal svůj tým do vedení 1:0.

V 61. minutě utrpělo sebevědomí letohradských další ránu. Jiskra totiž po rychlém protiútoku a brance Jana Součka navýšila svůj náskok na dva góly.

Po šestašedesáti minutách hry předvedla obrana letohradského týmu další chybu. Tu ukázkovým obstřelením brankáře potrestal Zdeněk Vaňous.

Když se neujal žádný z pokusů hostí, bylo jasné, že Jiskra vyhraje 3:0. Tímto vítězstvím nakročilo Ústí nad Orlicí k záchraně v divizi. Své setrvání v soutěži ale musí potvrdit v posledním kole, kdy se utká s týmem TJ Sokol Družba Suchdol.