ÚSTÍ NAD ORLICÍ (ČERNOVÍR) – Účastníky letošního “Černovírského krosu” uvítaly v místě startu, tedy na obecní návsi, kapky deště. Po startu závodu se 48 běžců v kategoriích určených dospělým muselo vyrovnat se střídáním povrchů. Trať dlouhá 4 770 metrů byla vedena kopcovitým terénem po asfaltových, polních i lesních cestách.

Nejlépe si se všemi nástrahami poradili reprezentanti orlickoústeckého Vencl týmu. Mezi muži totiž obsadili první čtyři místa. Jmenovitě se jednalo o vítěze Patrika Vebra, Vojtěcha Vondru, Radka Hübla a Vojtěcha Kaplana.

Ženské měření sil ovládla Anna Krátká. Za vyslankyní Hvězdy Pardubice se umístily Michaela Šilarová z Activity Lanškroun a Romana Barvínková, která hájila barvy Atletiky Žamberk.