ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Cyklistická “Velká cena města Ústí nad Orlicí” má za sebou už 27. ročníků. Letos podruhé připravili organizátoři také závod pro příznivce horských kol a jízdy v náročném terénu. Hlavním bodem programu ale byla silniční časovka do vrchu.

Na start tradičního závodu se v ulici Lázeňská postavilo 67 cyklistů všech věkových kategorií. Závodníci poměřili síly na trati dlouhé 3 800 metrů. Převýšení činilo 228 metrů.

Do cíle na Andrlově chlumu nakonec nejrychleji vystoupal Adam Cihlář. Závodník hájící barvy klubu TJ Favorit Brno zdolal trať plnou zatáček za 9 minut a 18 sekund s průměrnou rychlostí 24,5 km/h. Druhý dojel Milan Záleský z RCR Bike teamu Česká Třebová. Za vítězem zaostal o 20 vteřin. Třetí pozici si vybojoval Michal Procházka mladší z oddílu Cyklo Bendl Vysoké Mýto. Závod horských kol vyhrál již jednou zmiňovaný Milan Záleský.