PARDUBICE – Rytířské sály zámku v krajské metropoli byly svědkem vyhlášení výročních cen Pardubického kraje udělovaných v rámci projektů Dožínky na zámku v Pardubicích a TECHNOhrátky Pardubického kraje.

Druhý z projektů, zaměřený na podporu technických oborů a řemesel vyučovaných středními školami v kraji, zanechal svou stopu také v orlickoústecké Střední škole uměleckoprůmyslové. Jeden z projektových dnů TECHNOhrátek se totiž konal právě zde. „V podstatě se jednalo o to, že se hodnotil a rekapituloval rok a půl trvající projekt na podporu technického vzdělávání v Pardubickém kraji. Projektu se zúčastnilo 10 středních škol a učilišť,“ uvedla Jana Salabová z pedagogického sboru SŠUP.

London získal 3. místo

V úterý 9. prosince byla součástí vyhlášení rovněž soutěžní přehlídka výrobků jednotlivých škol. Ústeckou „umprumku“ reprezentovala trojice studentek 3. ročníku oboru Design oděvů – Štěpánka Krausová, Natálie Heligrová a Tereza Čermáková. Jmenované trio se podílelo na realizaci návrhu úspěšné absolventky Kristýna Černé, která za něj obdržela první cenu na mezinárodní přehlídce Módna línia mladých v Prešově. „Protože Kristýna už odmaturovala, v Pardubicích s námi nebyla. Tři její mladší spolužačky spolu s kolegyní Lídou Skokanovou připravily prezentaci technické části oděvu, konstrukci střihu a technologický popis,“ doplnila Jana Salabová.

Mgr. Jan Pokorný

Ústeckou výpravu může těšit, že se z Pardubic nevracela s prázdnou. Na základě hlasování se kolekce London umístila na 3. místě.

Komentář