SUCHDOL NAD ODROU / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Monika Simonová obhájila na závodě MČR v Suchdole nad Odrou prvenství v časovce jednotlivců a stala se šampiónkou pro rok 2018. Na trať dlouhou 20km byla závodnice týmu Cyklotrénink František Trkal nalosována na neoblíbenou první pozici a tím zahajovala celé mistrovství, které startovalo v sobotu 14.7. ve 12:00. Počasí závodníkům moc nepřálo, i když vše dopoledne vypadalo výborně. Půl hodiny před startem začalo silně pršet a s menšími  přestávkami  toto počasí vydrželo pro většinu závodníků.

V nabité startovní listině nebyla závodnice z České Třebové brána v letošním roce za největší favoritku  vzhledem k jarním zdravotním komplikacím a tím zkrácené přípravě na letošní sezónu. Také zde startovaly závodnice,  které se zúčastnily nedávného světového poháru Elite.

„Jela jsem na závod s tím,že první pětka je reálná a úspěch budou stupně vítězů. S Verčou Mrkvicovou jsem v posledních dvou letech vyhrála možná jeden, dva závody takže favoritka na titul byla jasná a holky ze svěťáku Dýrová-Macháčková a Trčková měly za sebou kvalitní přípravu“, řekla před závodem Monika Simonová.

Během závodu už ale bylo jasné,  že se bojuje o titul, když na mezičase 7km před cílem vedla Monika o 2 vteřiny před největší adeptkou na titul. K velkému překvapení na posledním úseku ještě náskok výrazně navýšila a v cíli z toho byla skoro minuta náskoku.

Výsledky MČR – časovka ženy

1. Simonová Monika                Cyklotrénink František Trkal   30:22
2. Mrkvicová Veronika             Cycling Brno                          31:18
3. Dýrová-Macháčková Šárka  Sportraces team                   31:23
4. Trčková Daniela                   ČS Accolade team                 31:49
5. Pechová Vlaďka                   KILPI racing team                  31:51

Sdružení amatérských cyklistů pořádalo toto mistrovství naposledy v roce 2016 a také zde dokázala uspět českotřebovská závodnice Monika Simonová.

K tomuto úspěchu přidala Monika ještě vynikající výsledek na světovém poháru Granfondo v Dánsku, kde v časovce skončila na výborném druhém místě. Tímto výsledkem si také zajistila účast na mistrovství světa v italském Varese, které se koná v září.