ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Koncert nazvaný HRANÍ BEZ HRANIC pořádala Základní umělecká škola Jaroslava Kociana v neděli 14. dubna. Na koncertu se představil školní symfonický orchestr Decapoda a partnerský Profilorchester z německého St. Georgenu. Zahájení koncertu se ujal ředitel školy Jiří Tomášek a přítomné pozdravil také starosta města Petr Hájek.

Orchestry Decapoda a Profilorchester navázaly partnerství náhodou před třemi lety. Od té doby se pravidelně setkávají, střídavě v St. Georgenu a v Ústí nad Orlicí. V rámci letošní návštěvy jsou připraveny výchovné koncerty pro místní školy a společný koncert v kostele v Neratově. Kromě toho je pro pět desítek členu partnerského orchestru připravena exkurze po městě a významných místech Pardubického kraje.

Tento koncert byl první v rámci série koncertů a akcí k 80. výročí vzniku Základní umělecké školy Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí. Následující akcí, která se uskuteční v rámci oslav založení školy, bude 42. premiéra pořadu TANČÍME PRO RADOST v pátek 26. dubna.

Komentář