160322_DN PIL RIDIL BOURALORLICKOÚSTECKO – Pondělní první jarní cestování (21. března 2016) neskončilo šťastně pro pětapadesátiletého řidiče z České Třebové.

Řidič jedoucí v osobním vozidle značky Citroën Xantia, po silnici I. třídy č. 14 v katastru obce Třebovice, zřejmě po předchozím požití alkoholu nezvládl řízení a na přímém úseku komunikace vjel vpravo do silničního příkopu. Poté byl s vozem odražen zpět na komunikaci do protisměrného jízdního pruhu a tam se střetl s protijedoucí nákladní soupravou řízenou osmatřicetiletým řidičem cizí státní příslušnosti.

Při dopravní nehodě naštěstí ke zranění osob nedošlo. U obou řidičů jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. U řidiče náklaďáku byl výsledek negativní a u řidiče osobáku s naměřenou hodnotou 1,32 promile alkoholu v dechu. Následně se muž podrobil i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Po tomto úkonu mu byl zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána. Škoda na dopravních prostředcích byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář