170105_na-jizdu-se-posilil-alkoholem
foto PČR z místa dopravní nehody

ORLICKOÚSTECKO – Včerejší zimní počasí doprovázené velkou nadílkou sněhu pokrylo silnice po celém Orlickoústecku. Řidiči, kteří nemuseli vyjet, nechali svá vozidla pod sněhovou čepicí a ti, co vyjet museli, jezdili většinou s velkou opatrností a ani ta bohužel na některých místech našeho regionu nestačila. Drobné nehody či havárie jsme řešili v průběhu celého dne i noci. Zarážející je fakt, že jeden z řidičů z Ústí nad Orlicí vyjel patrně pod vlivem alkoholu

Čtyřiačtyřicetiletý řidič projíždějící 4. ledna 2017 krátce před jedenáctou hodinou večerní obcí Dolní Čermná nezvládl své vozidlo značky Ford Galaxy a narazil do oplocení pozemku u jednoho z rodinných domů. Po nárazu se auto převrátilo na střechu. Naštěstí nezraněný řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol, při které jsme mu naměřili 1,62 promile alkoholu v dechu. Na základě zjištěné skutečnosti jsme mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Škodu, kterou nehodou způsobil, jsme předběžně vyčíslili na 70 tisíc korun.

Ve věci jsme zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až roční vězení.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář