foto: HZS Pardubického kraje

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

K požáru slámy do Ronova nad Doubravou vyjížděly ve čtvrtek 24. května v 20.56 hodin čtyři jednotky hasičů (profesionální ze Seče a dobrovolné z Ronova nad Doubravou, Třemošnice a Lipovec). Požár hasiči dostali pod kontrolu v 21.21 hodin a po dohodě s majitelem se nechal stoh balíkové slámy samovolně dohořet. Do ranních hodin byl stoh pod dozorem hasičů. Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžně škodu na 15 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení.

Zásah během dvou dnů již podruhé…

Čtyři jednotky hasičů již likvidovaly požár stohu slámy ve středu 23. května v 2.23 hodin. Stoh byl od toho druhého vzdálen pouhých asi 30 metrů. Požár hasiči zlikvidovali v 3.31 hodin.   V tomto případě byla škoda předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je opět úmyslné založení.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

U nehody motocyklisty a osobního vozidla na silnici v Býšti zasahovali profesionální hasiči z Holic a hasiči z Královéhradeckého kraje, stanice Hradec Králové, v pátek 25. května v 11.53 hodin. Ihned po příjezdu hasiči asistovali záchranářům u resuscitace motocyklisty. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. Lékař ale po několika minutách konstatoval smrtelná zranění. Řidič osobního vozidla byl převezen sanitním vozem do nemocnice. Hasiči dále na místě řídili dopravu a odstraňovali následky nehody. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 13.17 hodin.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

Do Ústí nad Orlicí mířily v pátek 25. května v 12.52 hodin hasičské vozy. Na křižovatce ulic Lázeňská a Moravská v Ústí nad Orlicí došlo k nehodě motocyklisty. Účastníkem nehody bude pravděpodobně i dodávka. V dodávce nebyl nikdo zraněn. Do péče si motocyklistu převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči dále odstranili následky nehody a vrátili se zpět na stanici.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář