foto: HZS Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Hasiči v Pardubickém kraji odstraňovali během úterý 9. ledna následky silného větru. Od 9 hodiny ranní do 22 hodiny večerní zasahovali u 47 událostí v souvislosti s větrem.

Jednalo se zejména o popadané stromy na komunikacích i drátech elektrického vedení (Bor u Skutče, Pardubice, Křižanovice, Načešice, Pastviny, Kraskov, Ronov nad Doubravou, Slatiňany, Králíky, Vortová, Chaholice, Prachovice, Raná, Tatenice, Morašice, Mladkov, Třemošnice, Bojanov, Jamné nad Orlicí, Vysoké Mýto, Seč). Hasiči zajišťovali i utržené plechy ze střech (Horní Bradlo, Cerekvice nad Loučnou).

Silný vítr převrátil prázdný kamion s přívěsem v Bukovině u Přelouče. Hasiči zajistili vozidlo proti dalšímu převrácení a přívěs vrátili zpět na kola. Spadlý strom hasiči likvidovali také na železniční trati mezi Kostelcem u Heřmanova Městce a Prachovicemi.

Všechny události se naštěstí obešly bez zranění.

 

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

K nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli ve středu 10. února v 7.55 hodin profesionální hasiči do Svitav. Jednalo se o Škodu Kodiaq a Opel. Hasiči museli z havarovaného Kodiaqu vyprostit řidiče, který si stěžoval na bolest zad. Hasiči dále zajistili obě vozidla proti vzniku požáru odpojením akumulátoru a zamezili úniku provozních náplní. Po odstranění všech následků nehody se hasiči vrátili zpět na stanici.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář