foto: HZS Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Hasiči v Pardubickém kraji likvidovali i ve středu 1. dubna popadané stromy, které k zemi poslal orkán. Vítr utrhal i několik střech a potrhal i dráty elektrického vedení. Od počátku tohoto týdne počítají hasiči již více než 150 výjezdů.

Ve středu 1. dubna před 18 hodinou hasiči vyjížděli k Damníkovu, na silnici I/43, kde se na bok převrátil autobus. V něm cestovalo 15 osob. Hasiči evakuovali 10 osob, pět jich vystoupilo samo. Tři osoby byly zraněny a předány do péče zdravotníkům. Autobus dále hasiči zajistili proti požáru i proti úniku provozních náplní.

Před 18 hodinou havarovala v Opatově také cisterna převážející asi 24 m3 zředěného octa. Cisterna skončila na střeše nedaleko rybníka Vidlák. Potravinářský ocet začal přes víko na vrchu cisterny vytékat do rybníka (v rybníku se ryby naštěstí nenachází). Hasiči provedli neutralizaci pomocí vápna. Na místo byl povolán i vyprošťovací automobil firmy Vápeník, který cisternu vrátil zpět na kola. K události byla povolána i náhradní cisterna pro přečerpání octa, který v cisterně zůstal a nevytekl. O nehodě byli informováni i pracovníci rybářství i odboru životního prostředí.

por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář